Co To Jest I Jak Działa Handicap W Bukmacherce? Przykłady I Porady

Co To Jest I Jak Działa Handicap W Bukmacherce? Przykłady I Porady

Obstawiając handicap +1.5 na Sevillę w meczu z Barceloną dla bukmachera oznacza to, że pierwszy zespół rozpoczyna mecz z przewagę 1.5 gola. Następnie wynik i zakład z handicapem jest rozliczany w oparciu o prawdziwy rezultat meczu. W tym przykładzie Bayern zaczyna z przewagą jednej bramki.

  • Oprócz rankingu, możesz też dowiedzieć się więcej informacji na temat poszczególnych buków jak np.
  • Tego przede wszystkim szukają gracze, gdy chcą obstawiać zakłady bukmacherskie.
  • Takie działanie ma na celu wyrównanie szans w meczu i uczynienie zakładu atrakcyjniejszym dla typera.
  • Z reguły pojawiają się tam tylko podstawowe zakłady handi.

Sprawdź także inne nasze wpisy, dzięki którym poznasz m.in.ciekawostki o Mundialu czy dowiesz się, jak obliczyć marżę bukmachera. Powstał w Indonezji i swoją popularność zyskał na początku XXI wieku. Oryginalna nazwa, jaką stosują/-owali bukmacherzy azjatyccy, to ‘hang cheng betting’.

Czemu Handicap Three

Zarówno handicapy azjatyckie jak i europejskie są dostępne w Polsce. Ich nazwa wywodzi się jedynie z ich pochodzenia i nie ma różnicy w ich dostępności ze względu na region świata. Handicapy są bardzo różnorodne, a każdy z nich posiada swoje indywidualne cechy. Z tego względu najlepszym sposobem na znalezienie handicapu, który będzie najbardziej nam odpowiadać, jest gra i testowanie stadionysportowe.pl każdego typu z osobna. Jeżeli zakładamy się przy użyciu handicapu możemy także liczyć na zmniejszone marże bukmacherskie, dzięki czemu kursy stają się wyższe, a my, jako gracze mamy więcej do wygrania. Jeśli zakład z handicapem na drużynę jest wygrywający, oznacza to, że zdołała ona „odrobić handicap”, a pozytywny wynik jest określany jako wynik „przeciwko spreadowi” .

 Co To Jest I Jak Działa Handicap W Bukmacherce? Przykłady I Porady

Połowę stawki, czyli 50 zł stawiamy na handicap (-0,25), a drugą połowę stawki na (+0,25). Oznaczany symbolem lub – z języka angielskiego Draw No Bet, czyli brak zakładu. Taki handicap jest bardzo prosty i rozliczany po zakończeniu regulaminowego czasu spotkania. Na polskim rynku bukmacherskim oferta handicapów jest dosyć uboga.

Gdy wynik dla Chile będzie gorszy, zakład jest przegrany. Handicapy dają jeszcze więcej możliwości obstawiania meczy, a co za tym idzie, uzyskanie lepszych kursów bukmacherskich. Wiesz już, jak grać handicap, co to i jakie są jego rodzaje. Teraz sam podejmij decyzję, czy jest to stworzone dla Ciebie czy wolisz poszukać jednak innej możliwości na spożytkowanie swojej intuicji. Jeśli stawiamy na wygraną Realu Madryt, musi on wygrać minimal 2 bramkami przewagi.

W oczach bukmacherów zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo ma zespół Thomasa Tuchela, więc kursy na triumf „The Blues” są niskie. Jak widać, handicap posiada sporo wzorów i każdy spośród nich przedstawia co innego. Typy dnia– zakład na Chile handicap -1.5, stawiamy, iż zespół Chile zwycięży w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Jeśli Chile zwycięży jedną bramką, czy też rezultat będzie gorszy zakład jest przegrany. Warto również skorzystać z bonusów oferowanych przez bukmachera, które w najgorszym przypadku pozwolą Ci zwrócić pełną kwotę zakładu na twoje konto.

Podzielony

Wtedy można przyznać faworytowi handicap, który sprawi, że szanse się wyrównają np. Stawiając na zespół Y z przypisanym handicapem -2 oznacza to, że ta drużyna musi zakończyć spotkanie z różnicą dwóch lub więcej bramek, żeby zakład był uznany za wygrany. Handicap azjatycki – można rozpoznać po tym, że ma tylko 2 opcje wyników do obstawienia. Jeśli rywalizacja musi wyłonić zwycięzcę (np. w meczu koszykówki lub hokeja) zakład jest ważny do ostatecznego rozstrzygnięcia wyniku (jak dogrywka i karne np. w hokeja). Niektórzy bukmacherzy rozliczają remis w handicapie po kursie zero,9. Przykładem zastosowania handicapu europejskiego może być następująca sytuacja.

Natomiast w handicapie azjatyckim (w zależności od jego rodzaju) dodajemy lub odejmujemy liczby całkowite, bądź połówki (np. 1,5). Istnieje również handicap ćwiartkowy, ale ich punktem wspólnym jest to, iż grając z handicapem azjatyckim nie mamy możliwości obstawienia remisu. Jest on bardzo zbliżony do najprostszego, klasycznego zakładu bukmacherskiego. Przy jego pomocy obstawiamy wygraną gospodarzy, remis lub wygraną gości. Jedyną różnicą od klasycznego zakładu jest dodawanie lub odejmowanie punktów jednej z drużyn, które może całkowicie odmienić los naszego kuponu. Wymiary stadionu i warunki pogodowe mogą mieć duży wpływ na zakłady z handicapem w bejsbolu.

Handicap ma za zadanie wyrównać nieco szanse lub wręcz odwrotnie – pogłębić różnice między zespołami. W ten sposób zwiększamy emocje, ale też sprawiamy, że kursy na dane zdarzenie są dużo bardziej atrakcyjne dla gracza. Według części typerów, handicap daje im możliwość większej kontroli nad meczem. Bukmacherzy w Polsce chętnie oferują zakłady handicap w swoich ofertach. Na pytanie, kiedy warto stosować handicap, odpowiedzieliśmy już częściowo w pierwszej części artkułu.